Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alkohol a drogy STOP ! nově u nás !

 

 

Centrum "XENITA" nabízí svým pacientům širokou škálu léčebných postupů pro různé druhy závislostí. 

Xenonová terapie je jednou z nejmodernějších a nejprogresivnějších metod, která je založena na použití inertního xenonového plynu. 

Jeho účinnost v léčbě alkoholu a drogové závislosti je způsobena tím, že xenon ovlivňuje patologickou touhu po alkoholu nebo omamných látkách a má sedativní účinek, stejně jako vyhlazuje syndrom bolesti. 

Xenonová inhalace je dobrou pomůckou při překonávání deprese. Xenon nemá žádné kontraindikace ani při léčbě těhotných žen, což svědčí o vysoké bezpečnosti pacienta. V posledních letech se léčba xenonem osvědčila při léčbě nechemických závislostí: kouření a nadváha. 

Specialisté zdravotnického střediska Bekhterev aktivně provádějí vědecký výzkum v této oblasti s ohledem na to, že tyto metody mají budoucnost. 

Vysoká účinnost, rychlost, nepřítomnost vedlejších účinků a schopnost kombinovat se s mnoha farmakologickými léky - to jsou charakteristické rysy, díky kterým se v medicíně široce používá xenonová terapie. 

Samotný postup se provádí inhalací ve speciálně vybavené místnosti pod dohledem zkušených terapeutů. Na ležícího pacienta se nanese sterilní maska, jejímž prostřednictvím jsou plíce nejprve nasyceny kyslíkem a pak xenon vstupuje do těla přes dýchací trakt po dobu jedné minuty. 

Procedura nezpůsobuje žádné nepohodlí, naopak, tělo pacienta se uvolňuje, dýchání se zpomaluje, dochází k pocitu lehkosti a letu. 

Xenonový plyn je inertní, nepálí, nerozpálí, nepodléhá žádné biotransformaci v těle, nezpůsobuje alergické reakce a závislost, nedráždí dýchací cesty a rychle se vylučuje plicemi beze změny. Léčba xenonem má dlouhodobě pozitivní účinek na tělo pacienta a nemá žádné kontraindikace.

 

 

       

 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< únor >>
<< 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Statistiky

Online: 1
Celkem: 82897
Měsíc: 4588
Den: 90